Zajímavé destinace


V nevelké vzdálenosti se nachází mnoho výletních destinací. Jsou vhodné pro cestu autem, většina z nich je snadno dosažitelná také na kole.


Bad Schandau (25 km) je malebné lázeňské městečko. Kromě lázní zde stojí za návštěvu vyhlídka s výtahem od břehu Labe nebo svezení kouzelnou horskou tramvají přímo do skal.

Bautzen / Budyšín (30 km) je historickým městem, jehož zrekonstruované centrum kromě romantických procházek nabízí množství kvalitních restaurací a kaváren.

Dresden / Drážďany (59 km) jsou saskou metropolí a historickým klenotem obnoveným za vynaložení obrovských prostředků po zničujícím bombardování z konce druhé světové války.  Za mnohé uveďme z trosek zcela obnovený kostel Frauenkirche nebo galerii Zwinger vystavující díla světového významu. Drážďany žijí také bohatým nočním životem.

Görlitz / Zhořelec (60 km) je historickým městem na německo-polské hranici.  V uplynulých letech prošlo důkladnou obnovou a jeho centrum proto určitě stojí za návštěvu. Ozdobou města je radnice na dolním náměstí, na jejíž věži je řvoucí lev a orloj.

Hřensko (35 km) je proslaveno hlavně svými lodí průjezdnými soutěskami. Je také vhodným výchozím bodem pro množství procházek po upravených turistických cestách nebo pro výlety lodí po Labi.

Jiřetín pod Jedlovou (23 km) skrývá nejen kamennou rozhlednu na Jedlové hoře, ale také Křížovou cestu na sousední Křížové hoře, stříbrný důl nebo zříceninu hradu Tolštejn.

Königstein (31 km) je jednou z největších horských pevností v Evropě. Leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře nad stejnojmennou obcí. Díky výšce 240 m nad hladinou Labe skýtá neopakovatelný výhled na celou krajinu ještě donedávna zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO.

Oybin (38 km) je lázeňské a výletní městečko. Jeho dominantou je zřícenina rozsáhlého hradu, který významně rozšířil Karel IV. Dostat se sem lze také historickou úzkorozchodnou železnicí ze Žitavy, která je dosud obsluhována parními lokomotivami.

Pirna (44 km) okouzlí podobně jako Bautzen udržovaným historickým jádrem. Nádherné měšťanské domy skrývají restaurace, kavárny i galerie. Cestovat se sem dá i lodí po Labi.

Stolpen (31 km) je pozdně středověké městečko. Největší atrakcí je stále stojící téměř 800 let starý hrad. Kromě jeho prohlídky stojí za vidění také jedinečné čedičové sklepy nebo nedaleká geologická památka Čedičová hora.

Zittau / Žitava (42 km) zaujme například svým náměstím s radnicí. Zajímavostí je místní zoologická zahrada a zábavní park. Zle se odtud vypravit na výlet historickou parní železnicí například do Oybínu.


kontakt

Vlastimil Jura

Salmov 31

407 79 Mikulášovice


MAPU NAJDETE ZDE


+420 602 682 600

vlastimil.jura@seznam.cz

Skype: avjura

ICQ: 425 455 460


IČ: 68569564

facebook